به   وب سایت  رسمی  کیوکوشین کان  کاراته لرستان -  شهرستان  الیگودرز  خوش  آمدید

masatatsu oyama

masatatsu oyama

دسته بندی نشده

By مدیر

     كاراته سبكی از ورزش های رزمی است كه مخصوص كشور ژاپن است . كلمه كاراته به معنای روش مبارزه با…

More...
hatsu Royama

hatsu Royama

دسته بندی نشده

By مدیر

 کانچو هاتسو رویاما کانچو هاتسو روياما در سال ۱۹۴۸ درسايتاما واقع درشمال توکيو متولد شد. وی که تحت تأثير محبوبيت روز افزون…

More...
کیوشی شیهان داوود دانش فر

کیوشی شیهان داوود دانش فر

دسته بندی نشده

By مدیر

کیو شی شیهان داوود دانشفر نماینده سازمان جهانی رئیس سبک کیوکوشین کان کاراته ایران و خاورمیانه کمربند سیاه (دان۶) متولد …

More...
امین صالح کوتاه

امین صالح کوتاه

دسته بندی نشده

By مدیر

  سن سی سید امین صالح کوتاه در سال 1353 در استان لرستان - شهرستان الیگودرز متولد شد  که در…

More...
کیوکوشین کان کاراته استان لرستان - شهرستان الیگودرز

کیوکوشین کان کاراته استان لرستان - شهرستان الیگودرز

دسته بندی نشده

By مدیر

      باشگاه فرهنگي ورزشي كيوكوشين كان كاراته استان لرستان - شهرستان اليگودرز سعي دارد با ايجاد وحدت ، همبستگي…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ورود کاربران

آمار بازدید

mod_vvisit_counterامروز132
mod_vvisit_counterدیروز249
mod_vvisit_counterاین هفته381
mod_vvisit_counterهفته قبل1707
mod_vvisit_counterاین ماه3777
mod_vvisit_counterماه گذشته6714
mod_vvisit_counterکل بازدیدها193717

بازدیدکننده جاری : 8
آدرس آی پی : 54.163.20.57
,
امروز : 19, نوامبر, 2018

حاضرین در سایت

14  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

hatsu Royama

 کانچو هاتسو رویاما

کانچو هاتسو روياما در سال ۱۹۴۸ درسايتاما واقع درشمال توکيو متولد شد. وی که تحت تأثير محبوبيت روز افزون رزمی کاراته و کشتی گيران معروف در سراسر ژاپن قرار گرفته بود درسن ۱۵ سالگی به ايکبوکورو سفر کرد و به عضويت باشگاه افسانه ای ماس اوياما پيوست . جايی که کيوکوشين کاراته متولد شد. روياما در اين باشگاه که زادگاه کيوکوشين ماس اوياما بود تعليم يافت و يکی از معدود شاگردان سوسای بود که تقريبا از آغاز شکل گيری سازمان اوياما تا زمان مرگ وی در سال ۱۹۹۴ با مرحوم سوسای ارتباط تنگاتنگی داشت و رابطه خود را با وی حفظ کرد.

روياما در سن۲۵ سالگی قهرمان پنجمين دوره مسابقات سراسری کيوکوشين ژاپن شد وبعدها چارلز مارتين آمريکايی را که حدود سي سانتيمتر از وی بلندتر بود در اولين دوره مسابقات کاراته آزاد جهان ( بزرگان کاراته) در سال ۱۹۷۵ شکست داد. البته اين قهرمان دست پرورده ماس اوياما در همين دوره مسابقات آزاد در مبارزه نهايی نتوانست به مقام نخست برسد و با قضاوت داوران مسابقه مجبور شد به مقام دوم بسنده کند ومقام اول را به کاتسوکای ساتو واگذار کند .

 روز بعد از اين دوره مسابقات تعدادی از مبارزين براي مداوای صدمات وارده در طول رقابت ها به بيمارستان رفتند و اين در حالی بود که روياما به تمرينات معمول خود پرداخت.

 تمام کسانی که امروزه کيوکوشين کاراته را مي شناسند ،‌ مي دانند که اين سبک با «گدان» های قدرتمند شناخته شده است اما خيلی ها نمی دانند اين روياما بود که اين تکنيک را تا اين حد مشهور کرد. در واقع  تمام  مردم  ژاپن شهرت «گدان» را به خاطر روياما می دانند چرا که شاهد مبارزه  وی و  چارلز مارتين  در اولين دوره رقابت های جهاني کاراته بودند و ديدند که روياما چگونه حريف خود را با گدان های قوی و  پی درپی به زانو درآورد .

 در دهه پس از مرگ ماسوتاتسو اوياما ، سازمان بين المللي کيوکوشين کاي کان کاراته با دوازده ميليون عضو که وي بنيانگذار آن بود چندين بار به سازمان هاي کوچکتري تقسيم شده است. در سال 2002 هاتسو روياما ،‌يکي از اولين شاگردان سوساي اوياما به همراه بسياري از دوستان و طرفدارانش از بزرگترين گروه طرفداران سوساي در آن زمان ، يعني کيوکوشين کاي کان ،‌جدا شده و تشکيلات جديدي به نام کيوکوشين کان را بنيانگذاري نمودند.

 هاتسو روياما حدود يک دهه سعي داشت از رهبر جوان کيوکوشين کاي کان (شوکي ماتسويي) که پانزده سال کمتر از وي سابقه فعاليت داشت حمايت کند اما در نهايت مجبور شد اين حقيقت را بپذيرد که اين تشکيلات آنطور که ماس اوياما پس از مرگش مي خواسته هدايت نشده است. ماس اوياما ، قهرمان افسانه اي کاراته بارها گفته بودکه مهمترين عنصر کيوکوشين کاراته رفتار صحيح ، نزاکت ،‌اوس و حسن نيت در کنار روحيه جنگجويي است.

 در زمان حيات ماس اوياما هيچ شکي در اذهان و دل هاي مردم ژاپن وجود نداشت که کيوکوشين قدرتمندترين سبک کاراته در جهان است.

روياما و ديگران مي دانستند دليل اين امر آن است که سوساي اوياما بر اجراي واقعي تکنيک هاي کاراته تأکيد مي ورزيد. ماس اوياما يک سبک فول کنتاکت را در رقابت ها پايه گذاري کرد تا روح واقعي کاراته را به همه بشناساند اما موفق نشد کاملاً اين کار را انجام دهد.

رقابت‌هاي به سبک کيوکوشين براي تقويت روحيه «پيروزي به هر قيمت» محل مناسبي است اما بهاي اين پيروزي هنوز از نبرد واقعي مرگ و زندگي براي دفاع از خود فاصله دارد. براي مثال جهت محبوب‌کردن سبک ماس اوياما ، ضربات مشت به سر از رقابت‌هاي کيوکوشين حذف شدند. دليل اين که مبارزين کيوکوشين که توسط ماس اوياما تعليم مي ديدند قويترين مبارزين بودند. اين بود که آنها براي دفاع شخصي در شرايط واقعي آموزش مي ديدند و سپس آموخته هاي خود را درمحيطي کم خطرتر يعني ميدان مسابقات به نمايش مي گذاشتند. اما تا سال 2002 شيهان روياما و ديگران دريافته بودند تاکيد سوساي بر واقعي بودن آموخته هاي هنرجويان را فراموش شده و تنها به برگزاري مسابقات معطوف شده است.

در نتيجه ؛ هاتسو روياما و ديگر مربيان ارشد و عاقل‌تر کيوکوشين کاراته مانند شيهان تسويوشي هيروشيگه (که رکورد تعليم بيشترين قهرمانان جهان در مقايسه با ديگر مربيان را داراست) متوجه شدند که تحت مديريت فعلي کيوکوشين ، اين سبک در حال از دست دادن قدرت خود است. با گذشت ده سال از مرگ سوساي اوياما و افول کيوکوشين ، اين سبک ديگر قدرتمندترين سبک کاراته نبود.

 بدين ترتيبت شي هان روياما و شيهان هيروشيگه و بسياري ديگر از طرفداران آنها از بزرگترين تشکيلات باقي مانده ازماس اوياما يعني کيوکوشين کاي کان جدا شده وکيوکوشين کان را با هدف بازگردانيدن کيوکوشين کاراته به همان سطح بالاي خود در دوران ماس اوياما تأسيس کردند. آنها با اين هدف سازمان جديد را تاسيس نمودند که تاکيد همچنان برآنچه که سوساي بر آن تاکيد مي ورزيد يعني روحيه دوستي ، اوس و حسن نيت باقي مانده واز طرف ديگر آنچه که مدنظر سوساي اوياما بود يعني به کارگيري آموزه‌هاي کاراته در شرايط واقعي و دوري جستن از انگيزه هاي مالي از برگزاري مسابقات محقق شود.

 يکي از گام‌هاي نخستين هاتسوروياما در بدو تشکيل کيوکوشين کان ، بنيانگذاري مجدد بنياد کيوکوشين شوگاکوکاي ماس اوياما بود که در وصيت وي نيز ذکر شده بود. ماس اوياما اين بنياد غيرانتفاعي را سال‌ها پيش در ژاپن تأسيس نمود تا جسم ، ذهن و روح جوانان ژاپني را تقويت کرده و در عين حال آرمان‌هايي که در جهت ايجاد صلح جهاني موثر بودند را به پيش ببرد. در واقع هدف از تأسيس اين سازمان غيرانتفاعي و مورد تأييد دولت ژاپن اين بود که نگذارد پول وماديات حقيقت غائي وآرمان‌هاي والاي طريق کيوکوشين را خدشه‌دار کند. ماس اوياما هنگام مرگش وصيت کرد که پيروانش بايد بنياد وي را دوباره پايه ريزي کنند و عدم انجام اين کار دليل ديگري بود که روياما و ديگران تصميم به جداشدن از تشکيلات وپيروي از طريقي که اوياما مي‌خواست گرفتند. اعضاي هيئت مديره بنياد کيوکوشين شوگاکوکاي که همگي از مشاوران مورد اعتماد ماس اوياما در زمان حياتش هستند از کيوکوشين کان روياما حمايت مي کنند.

پس از شكل گيري و تاسيس كيوكوشين كان هر ساله مسابقات كاتا و كوميته در همه كشور هاي عضو اين سازمان برگزار و نفرات برتر خود رابه مسابقات جهاني اين سبك اعزام مي دارند . و لازم به ذكر است كه اتحاديه كيوكوشين KWU در سال2013 در جهان شكل گرفت.

سبك كيوكوشين كان در ايران نيز براي حضور در اين رقابت ها تيم خود را كه متشكل از يك تيم قوي و قدرتمند بود به اين دوره ازرقابت ها در کشور بلغارستان اعزام نمود.  كسب عنوان برنز وزن آزاد  اين دوره از مسابقات توسط سن سی امیر حسین دانشفر که مایه مباهات و افتخارات می باشد،نتیجه این دوره از رقابت ها بود.

 

اخبار

Written on 14/06/1395, 17:57 by saleh
2016-09-04-17-57-27به گزارش روابط عمومی هیئت کاراته استان لرستان، سبک کیوکوشین کان کاراته در نظر دارد 17و18شهریور ماه مسابقات قهرمانی کشوری بانوان به میزبانی استان لرستان ...
Written on 31/06/1394, 06:59 by saleh
19نوزدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور (انتخابی تیم ملی) در رده سنی خردسالان ، نونهالان ، نوجوانان ، جوانان ، بزرگسالان و پیشکسوتان طی دو روز ( 28 ساعت ) با...
Written on 11/06/1394, 16:25 by saleh
2015-09-02-16-25-09   مراسم افتتاحیه خانه کاراته الیگودرز با لطف خداوند وهمکاری اداره ورزش این شهرستان بعد از گذشت سه سال با حضور دکتر توکلی نماینده محترم مردم در مجلس و...
Written on 21/12/1393, 08:20 by saleh
121369  مسابقات قهرمان قهرمانان کیوکوشین کان کاراته کشوردر روز جمعه یکم اسفندماه 93 در سالن ورزشگاه 1200 نفری شهر پاکدشت با حضور منتخبین از 15 استان کشور...
Written on 12/12/1393, 12:49 by saleh
241193مسابقات قهرمانی کیوکوشین کاراته جام وحدت یادبود زنده یاد مهندس میلاد توکلی در شهرستان الیگودرز در روز جمعه24بهمن ماه1393در مجموعه ورزشی ملی با حضور تیم...

تمامی حقوق سايت متعلق به كيوكوشين كان كاراته لرستان - شهرستان اليگودرز مي باشد