به   وب سایت  رسمی  کیوکوشین کان  کاراته لرستان -  شهرستان  الیگودرز  خوش  آمدید

masatatsu oyama

masatatsu oyama

دسته بندی نشده

By مدیر

     كاراته سبكی از ورزش های رزمی است كه مخصوص كشور ژاپن است . كلمه كاراته به معنای روش مبارزه با…

More...
hatsu Royama

hatsu Royama

دسته بندی نشده

By مدیر

 کانچو هاتسو رویاما کانچو هاتسو روياما در سال ۱۹۴۸ درسايتاما واقع درشمال توکيو متولد شد. وی که تحت تأثير محبوبيت روز افزون…

More...
کیوشی شیهان داوود دانش فر

کیوشی شیهان داوود دانش فر

دسته بندی نشده

By مدیر

کیو شی شیهان داوود دانشفر نماینده سازمان جهانی رئیس سبک کیوکوشین کان کاراته ایران و خاورمیانه کمربند سیاه (دان۶) متولد …

More...
امین صالح کوتاه

امین صالح کوتاه

دسته بندی نشده

By مدیر

  سن سی سید امین صالح کوتاه در سال 1353 در استان لرستان - شهرستان الیگودرز متولد شد  که در…

More...
کیوکوشین کان کاراته استان لرستان - شهرستان الیگودرز

کیوکوشین کان کاراته استان لرستان - شهرستان الیگودرز

دسته بندی نشده

By مدیر

      باشگاه فرهنگي ورزشي كيوكوشين كان كاراته استان لرستان - شهرستان اليگودرز سعي دارد با ايجاد وحدت ، همبستگي…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ورود کاربران

آمار بازدید

mod_vvisit_counterامروز144
mod_vvisit_counterدیروز249
mod_vvisit_counterاین هفته393
mod_vvisit_counterهفته قبل1707
mod_vvisit_counterاین ماه3789
mod_vvisit_counterماه گذشته6714
mod_vvisit_counterکل بازدیدها193729

بازدیدکننده جاری : 9
آدرس آی پی : 54.163.20.57
,
امروز : 19, نوامبر, 2018

حاضرین در سایت

20  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

masatatsu oyama

    

كاراته سبكی از ورزش های رزمی است كه مخصوص كشور ژاپن است . كلمه كاراته به معنای روش مبارزه با دست خالی و شامل ضربه های سريع دست و پا می باشد. مشهور است كه قدمت كاراته به بيشتراز000/5 سال می رسد. يكی از استادان اوليه و مبتكران اين فن(بوديد هاراما)است كه حدود525 سال قبل از ميلاد مسيح می زيسته است . وی كه از پيشوايان مذهبی بودايی بوده به تنهايی از هند به راه افتاد وپس از راهپيمايی  چند هزار كيلومتری خود و با پشت سر گذاشتن موانع طبيعی بسيار و مشكلات  موجود در آن به چين رسيد ودر ايالت (هون نان) و معبد شائولين اقامت كرد . اين فن (كاراته) از زمانی رواج يافت كه حكومت استبدادی در چين به منظور جلوگیری  از ورزيده شدن مخالفان و همچنين  تحت كنترل درآوردن مردم  استفاده از سلاح سرد را ممنوع كردند به همين دليل مردم بسوی آموزش هنر مبارزه بادست خالی روی آوردند . اين مسئله باعث رشد و شكوفايی ورزشی مثل کاراته شد . كه يكی ازاين سبك ها بنام كيوكوشين كای توسط سوسای ماسوتاتسو اویاما  پایه گذاری شد كيو كوشين كای ازسه لغت كيوكو به معنای بالاترین نهايت شين به معناي حقيقت روح و كای به معنی گروه وانجمن به وجودآمده است.اين سبك به گفته ماسو تاتسو  اوياما يك مبارزه واقعی از راه نزديك است در اين سبك برای كاستن مقاومت حريف تكنيكها بطور متوالی اجرا می شود و تاكيد زيادی روی تمرينات تنفسی واستقامت دارد .

۱- در ۲۷ جولای ۱۹۲۳ میلادی ماسوتاتسو اوياما از يك خانواده  نجيب زاده يا اشرافی امروزی به دنيا آمد  به دنيا آمدن اوهمزمان شد با اشغال نظامی كره  توسط  ژاپنی ها در جنگ جهانی اول .( جوانی که بعدها ماسوتاتسو اویاما  نام گرفت و سوسای انجمن جهانی کیوکوشین شد بدنیا آمد.)

۲- در سال  ۱۹۲۵ میلادی خانواده اش برای اينكه از اشغال نظامی ها درامان باشند سوسای اویاما دركودكی به منزل خواهرش در( منچویا Manchuia ) فرستاده شد. تا در مزرعه خواهرش زندگی كند. درآنجا بود كه يك كارگر  فصلی كه از چين می آمد زندگی اوراعوض كرد. اين كارگر به فنون رزمی آشنا بود و سوسای اويامای 9 ساله مجذوب او شد.اسم  اين كارگر ( لیLie ) بود كه ماسوتاتسو اوياما دراين مورد می گويد :  اولين معلم من خيلی سخت گير بود . او به من يك بذر داد تا در  زمين بكارم بعد وقتی كه آن بذرجوانه زد هر روز مرا مجبور می كرد تا روزی 100 مرتبه از روی آن بپرم .اين درخت روز به روز بزرگترمی شد و من يك روز متوجه شدم می توانم از ديوار پشتی خانه به سادگی بپرم . همزمان با جوانه زدن ورشد كردن آن درخت بذر هنرهای رزمی در درون ماسوتاتسو اوياما جوانه زد و رشد كرد آن قدر زياد كه آوازه نام او درجهان پيچيد .

۳- در سال  ۱۹۳۶ میلادی ماسوتاسو اویاما در 15 سالگی وارد مدرسه ابتدائی در سئول کره شد و در آنجا زیر نظر آقای( Yi) کمپوی  چینی را فرا گرفت.اوبعد از 2 سال تعليم و در حالی كه به سن نوجوانی رسيده بود وی تکنیک ۱۸دست را با مهارت کامل آموخت و در سال دوم معادل درجه شودان (دان 1 Shodan ) شد.

۴- در سال  1938 ميلادی ماسوتاتسو اوياما به دنبال برادرش كه در مدرسه نظامی ژاپنی ها درس می خواند به توكيو رفت . وارد مدرسه  هوائی( یاماناشی Yamanashi Air way ) در  ژاپن شد. اویاما زیر نظر ( گی چین فونا کوشی Gichin Funakoshi ) یکی از سه نفر پیشگامان کاراته ژاپن وهمچنین  آقای (سونی چو Sonei ChU) که او یک کره ای بود به  فراگیری کاراته پرداخت. سونی چودرروش (گوجو Go ju ) کاراته سرآمد عهد خود بود و این رشته را به ژاپن معرفی کرد .

۵- در سال  1940  ميلادی ماسوتاتسو  اویاما وارد دانشگاه (تاکوشوکو Takushoku ) شد. و دو سال در آنجا ماند وهر روز 2 ساعت زير نظر استاد بزرگ (گی چين فوناكوشی) تمرين می كرد آن زمان وی درجه نی دان(دان۲) را اخذ کرده بود.

۶- در سال ۱۹۴۵ ميلادی ماسوتاتسو اویاما در خلال سالهای جنگ او به تحصيل وتمرين كاراته پرداخت وبعد از جنگ جهانی دوم در يك موسسه تحقيقاتی مشغول به كار شد و انیسیتوی تحقیقات کاراته ( ایو Eiwa ) را در (سی نامی کو Sinami ku ) توکیو افتتاح کرد.

۷- در سال  ۱۹۴۶ ميلادی ماسوتاتسو اویاما وارد دانشکده تربیت بدنی دانشگاه (واس دا Waseda ) شد . او با دو نويسنده مشهور  ژاپنی به نامهای (اشی يوشی كاوا Eiji Yoshikawa. شيرواوزاكی Shiro ozaki ) آشنا شد برای تمرینات انفرادی به کوه (می نوبی) می رود کتاب ( یوشی کاوا ) را نیز به همراه خود به کوهستان می برد. وی از آن جهت که محل تمرینات ( موساشی ) همین کوهستان بوده است آنجا را انتخاب      می کند. در همين زمان او با مدرسی شوتوكان كار آشنا شد و زير نظر استاد ( فوناكوشی گیکو Funakoshi)  به تمرين پرداخت . و زير نظر اين استاد به( دان 4) كاراته دست پيدا كرد .

۸- در سال  ۱۹۴۷ ميلادی او  كه  نامش ( جويونگ ای) بود بعدها  تابعيت ژاپن را پذيرفت و نامش را به ماسوتاتسو  اویاما تغيير  داد  و در اولین مسابقات قهرمانی ژاپن که پس از اتمام جنگ در شهر ( کیوتو Kyoto ) برگزار شد شرکت کرد وقهرمان آن  دوره شد.

۹- درسال  1948 ميلادی ماسوتاتسو اویاما تصمیم می گیرد زندگی خود را وقف کاراته نماید  و تنهائی بمدت ۱۸ ماه در کوهستان منطقه ( چیبا  Chiba ) واقع  در (کیو سومی Kiyosumi ) به تمرین و تکمیل  روش کاراته می پردازد . البته همین مدت کافی بود تا ماسوتاتسو اویاما روش و فلسفه خود را به نام  مرگ با یک ضربه  که تعبیری است از جمله ( I chi gehi hissatsu ) به تکامل برساند .

۱۰- درسال  1950  ميلادی ماسو تاتسو اوياما نبرد با  یک گاو  وحشی در (چیبا) به جنگ پرداخت . روش او ضربه زدن به پیشانی گاو بود . در این مدت اوشاخ ۴۷ گاو وحشی را با تیغه دست ( شوتوShuto ) شکست که از آن میان ۴ گاو  درجا کشته شدند.

۱۱- در سال   1951  ميلادی ماسوتاتسو اویاما تعلیم کاراته به ارتش آمریکا را آغاز کرد . او همزمان به تعلیم کاراته در ( دوجوی سون Sone dojo ) در منطقه ( چیبا )  پرداخت در آن زمان وی (دان۵) جودو را نیز دریافت کرده بود.

۱۲- در سال 1952 ميلادی یک انجمن کاراته در  آمریکا ماسوتاتسو اویاما را دعوت کرد وی طی ۳۲ جلسه به  ۷ مبارزه ( که درمقابل بکسورها و کشتی کج کاران آمریکایی شرکت نمود ) بدون شکست به پیروزی نائل گردید و به نمایش کاراته در ایالتهای مختلف این کشور پرداخت.

۱۳- در سال 1953 ميلادی وقتی که مطالعات ماسوتاتسو اوياما به اتمام رسيد ماسوتاتسو اویاما به ( دان8) کاراته دست یافت و بار دیگر به آمریکا سفرکرد و در شهر( شیکاگو ) با یک گاو وحشی مبارزه کرد و با قطع کردن شاخهای گاو چهره محبوب ( شیکاکو ) و در قاره آمریکا نیز بسیار مشهور شد.

۱۴- در سال  1954  ميلادی ماسوتاتسو اویاما به ژاپن باز گشت تا در فیلم آموزشی در ( بوسوچیبا Boso Chiba ) شرکت کند . درهمین سال اولین دوجوی خود را در ( می جروتوکیو ) كه اسم اين مدرسه كاراته ( دوجو) بود و سبكش هم ابتدا ( دوجوي اوياما ) ناميده می شد افتتاح نمود. که معلمین این دوجو عبارتند از: ( میزوشیما و یاسودا ) بودند.

۱۵- در سال  1955ميلادی ماسو تاتسو  اویاما توسط  یک مروج  آمریکایی به آمریکا دعوت شد. او همچنین به  آمریکای جنوبی و اروپا سفر کرد و با افراد بسیاری مبارزه کرد . نمایش شکستن بطری نوشابه نزد مردم محبوبیت زیادی یافت .  در همان  سال ماسوتاتسو اویاما با یک گاو  وحشی در شیکاگو  مبارزه  کرد که مورد اعتراض کلوپ دوستداران حیوانات قرار گرفت .

 

۱۶- درسال ۱۹۵۶ ميلادی ماسوتاتسو اویاما سفرهای خود را به جنوب آسیا ( اوکیناوا) آغاز کرد. هدف  او  مطالعه روشهای مختلف مبارزه در این مناطق  بود. درهمان سال دوجوی  دیگری در پشت  دانشگاه ( ریکو) بنام  اویاما دوجو( Oyama dojo ) افتتاح نمود که معلمین آن عبارتند : از( میزوشیما . یاسودا . ایشی یاشی . مینای موتو) بودند. این دوجو آغاز کیوکوشین کای کان (مرکز کیوکوشین کای) بوده که در آن زمان ماسوتاتسو اویاما  گفت :  این واقعا شروع کیوکوشین است . شروع  کاراته که  با ۱۰۰۰  روز تمرین آغاز می شود و با  000/10(ده هزار) روز تمرین دریچه ای بسوی اسرار باز می کند .

17- در سال 1957 میلادی ماسوتاتسو اویاما به اروپا سفر می کند ودر مکزیک بایک گاو وحشی مبارزه می کند و به دلیل آسیبهای جدی بمدت6 ماه در بیمارستان بستری می شود.

18- در سال 1958میلادی اولین شاخه خارجی کیوکوشین توسط آقای ( بابی لو Bobby lowE)  افتتاح می گردد . (F.B.I) واشنگتن از ماسوتاتسو اویاما برای تعلیم و نمایش کاراته و مدرسه نظامی غرب هم او را برای تعلیم دعوت بعمل می آورند.

19- درسال  1959 ميلادی اولین دوره مسابقات (هاوائی) برگزار می گردد که درآن ماسوتاتسو  اویاما ضمن ارائه نمایش توجه زیادی به مسئله داوری می پردازد  و اولین مدرسه تابستانی در (چیبا) را افتتاح می کند .

20- درسال ۱۹۶۰  ميلادی ماسوتاتسو اویاما ۷۲  نمایندگی در ۱۶ کشور اعطاء می کند.

21- در سال  1961  ميلادی در اولین دوره مسابقات اوپن در آمریکای شمالی (Medisen Squre Gardens) ماسوتاتسو  اویاما به نقش سرداور توجه زیادی می نماید.

 

22- درسال  ۱۹۶۳ ميلادی هونبوی (باشگاه مادر) کیوکوشین کاراته در محله (ایکی بوکورو Ikebukuro ) ساخته می شود.

23- درسال ۱۹۶۴  ميلادی (ای ساتوE.Sato) اولین نخست وزیر و برنده جایزه نوبل بعنوان رئیس (کانی چوKaicho) کیوکوشین کای کان وماسوتاتسو  اویاما بعنوان مدیر (کانچوKancho) برگزیده می شود (I.K.o ) به ثبت می رسد و باشگاه مادر در توکیو بنام ( هونبو) افتتاح و سازمان بین المللی کاراته  تاسیس شد .

24- درسال ۱۹۶۵ ميلادی اولین تعلیمات زمستانی در( کوه می تسومینه Mount Mitsumine ) برگزارمی گردد . کتاب  این است کاراته  درهمان سال منتشر و به صورت انجیل کاراته درآمد که  ۰۰۰/۲۰  تصویر در آن به چاپ رسیده است .

25- درسال ۱۹۶۸ ميلادی کانچو ماسوتاتسو اویاما برای توسعه کیوکوشین به آمریکا ( هاوایی ). اروپا( انگلیس ) وکشور اردن سفر می کند و در همان سال (I.K.0 ) اروپا . خاور میانه. پاسفیک جنوبی افتتاح می گردد . ( لوک هالندرLoek HoIIander ) بعنوان رئیس هونبو ( باشگاه مادر) در اروپا انتخاب می شود. کانچو ماسو تاتسو اویاما تعلیمات خصوصی کیوکوشین را به پادشاه اردن آغاز می کند .

26- درسال ۱۹۶۹ ميلادی کانچو ماتسوتاتسو اویاما اولین مسابقات اوپن کیوکوشین وفول کنتاکت را در( توکیو Tokyo ) برنامه ریزی می نماید که ۴۸ نفر در این مسابقات شرکت کردند و نفرات اول تا سوم آقایان: ( یامازاکی . سوانو . هاساگاوا ) از شاگردان کانچو ماسوتاتسو اویاما بودند . در همان سال هونبو ( باشگاه مادر) در آسیای جنوب شرقی تاسیس شد و کتاب  کاراته پیشرفته Advanced Karate  به زبان ژاپنی منتشر گردید .

27- در سال  1971 میلادی کتاب  Karate Baka Ichide   منتشر شد  . این کتاب که زندگی کانچوماسوتاتسو اویاما را درقالب کمدی  تشریح   می کند و به سرعت مقبولیت عمومی می یابد .

28- درسال  ۱۹۷۲ ميلادی  کتاب   روح  مبارزه (  SpintFightint ) به زبان  ژاپنی منتشر می شود و کانچو ماسوتاتسو اویاما (Kancho oyama ) (دان۹) را ازهمه شاخه ها دریافت می دارد.

 

29- در سال ۱۹۷۷  ميلادی کانچو  ماسوتاتسو  اویاما در اولین دوره مسابقات اوپن فول کنتاکت استرالیا حضور پیدا کرد. در همان سال ماهنامه ژاپنی (( قویترین کاراته Strogest Karate ))  منتشرشد.

30- در سال  1981 میلادی (H.R.H ) شاهزاده فیضل  از عربستان صعودی برای دیدار خصوصی با کانچو ماسوتاتسو اویاما به هونبو( باشگاه مادر) می رود.

31- درسال۱۹۸۲ ميلادی برگزاری سمینار در دانشگاه ( کیوتو) توسط کانچو ماسوتاتسو اویاما انجام شد.

32- درسال ۱۹۸۳ ميلادی برگزاری جشن بیستمین سال تاسیس کیوکوشین باحضور ۳۰۰۰ (سه هزار) نفر توسط  کانچو ماسوتاتسو اویاما انجام شد.

33- در سال 1984میلادی شاهزاده کرون ( Crown ) از نپال جهت دیدار نمایش و ملاقات کانچو ماسوتاتسو اویاما به ژاپن سفر کرد .

34- درسال  ۱۹۹۴ ميلادی با مرگ کانچو ماسوتاتسو اویاما اتحادیه کیوکوشین کاراته نیز مرد و بسیاری از آرزوهای بزرگ این سبک تحقق نیافت . بعد از مرگ ماسوتاتسو اوياما افراد زيادی مدعی رهبری سازمان شدند ماسوتاتسو اوياما شاگردان زيادی را تربيت كرده است كه همگی در حال حاضر از استادان برجسته هنرهای رزمی و كيوكوشين به شمار می آيند . ماسوتاتسو اوياما قبل از مرگش سازمان جهانی كيوكوشين كای را درتوكيو افتتاح كرد . سازماني كه در120(یکصد و بیست هزار) كشور جهان نمايندگی هايی دارد و بيش از 10( ده ) ميليون نفر برای آموزش اين سبك در جهان ثبت نام كرده است. ماسو تاسو اوياما ( 26/ AprI/1994میلادی ) براثر سرطان ريه از دنيا رفت. سرطان ريه اواز موارد عجيب اين بيماری در دنيا بود چون او هيچ گونه اعتيادی به دخانيات نداشت.

* افراد کوچک با فکرهای کوچک کیوکوشین را ازهم گسیختند.*

* تاریخ کاراته دیگر مردی همانند وی نخواهد دید.*

 

 

 

اخبار

Written on 14/06/1395, 17:57 by saleh
2016-09-04-17-57-27به گزارش روابط عمومی هیئت کاراته استان لرستان، سبک کیوکوشین کان کاراته در نظر دارد 17و18شهریور ماه مسابقات قهرمانی کشوری بانوان به میزبانی استان لرستان ...
Written on 31/06/1394, 06:59 by saleh
19نوزدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور (انتخابی تیم ملی) در رده سنی خردسالان ، نونهالان ، نوجوانان ، جوانان ، بزرگسالان و پیشکسوتان طی دو روز ( 28 ساعت ) با...
Written on 11/06/1394, 16:25 by saleh
2015-09-02-16-25-09   مراسم افتتاحیه خانه کاراته الیگودرز با لطف خداوند وهمکاری اداره ورزش این شهرستان بعد از گذشت سه سال با حضور دکتر توکلی نماینده محترم مردم در مجلس و...
Written on 21/12/1393, 08:20 by saleh
121369  مسابقات قهرمان قهرمانان کیوکوشین کان کاراته کشوردر روز جمعه یکم اسفندماه 93 در سالن ورزشگاه 1200 نفری شهر پاکدشت با حضور منتخبین از 15 استان کشور...
Written on 12/12/1393, 12:49 by saleh
241193مسابقات قهرمانی کیوکوشین کاراته جام وحدت یادبود زنده یاد مهندس میلاد توکلی در شهرستان الیگودرز در روز جمعه24بهمن ماه1393در مجموعه ورزشی ملی با حضور تیم...

تمامی حقوق سايت متعلق به كيوكوشين كان كاراته لرستان - شهرستان اليگودرز مي باشد