به   وب سایت  رسمی  کیوکوشین کان  کاراته لرستان -  شهرستان  الیگودرز  خوش  آمدید

masatatsu oyama

masatatsu oyama

دسته بندی نشده

By مدیر

     كاراته سبكی از ورزش های رزمی است كه مخصوص كشور ژاپن است . كلمه كاراته به معنای روش مبارزه با…

More...
hatsu Royama

hatsu Royama

دسته بندی نشده

By مدیر

 کانچو هاتسو رویاما کانچو هاتسو روياما در سال ۱۹۴۸ درسايتاما واقع درشمال توکيو متولد شد. وی که تحت تأثير محبوبيت روز افزون…

More...
کیوشی شیهان داوود دانش فر

کیوشی شیهان داوود دانش فر

دسته بندی نشده

By مدیر

کیو شی شیهان داوود دانشفر نماینده سازمان جهانی رئیس سبک کیوکوشین کان کاراته ایران و خاورمیانه کمربند سیاه (دان۶) متولد …

More...
امین صالح کوتاه

امین صالح کوتاه

دسته بندی نشده

By مدیر

  سن سی سید امین صالح کوتاه در سال 1353 در استان لرستان - شهرستان الیگودرز متولد شد  که در…

More...
کیوکوشین کان کاراته استان لرستان - شهرستان الیگودرز

کیوکوشین کان کاراته استان لرستان - شهرستان الیگودرز

دسته بندی نشده

By مدیر

      باشگاه فرهنگي ورزشي كيوكوشين كان كاراته استان لرستان - شهرستان اليگودرز سعي دارد با ايجاد وحدت ، همبستگي…

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ورود کاربران

آمار بازدید

mod_vvisit_counterامروز109
mod_vvisit_counterدیروز249
mod_vvisit_counterاین هفته358
mod_vvisit_counterهفته قبل1707
mod_vvisit_counterاین ماه3754
mod_vvisit_counterماه گذشته6714
mod_vvisit_counterکل بازدیدها193694

بازدیدکننده جاری : 6
آدرس آی پی : 54.163.20.57
,
امروز : 19, نوامبر, 2018

حاضرین در سایت

5  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

تاریخچه کیوکوشین

 

تاریخچه کیوکوشین

 

 

كاراته سبكی از ورزش های رزمی است كه مخصوص كشور ژاپن است . كلمه كاراته به معنای روش مبارزه با دست خالی و شامل ضربه های سريع دست و پا می باشد. مشهور است كه قدمت كاراته به بيشتراز000/5 سال می رسد. يكی از استادان اوليه و مبتكران اين فن(بوديد هاراما)است كه حدود525 سال قبل از ميلاد مسيح می زيسته است . وی كه از پيشوايان مذهبی بودايی بوده به تنهايی از هند به راه افتاد وپس از راهپيمايی  چند هزار كيلومتری خود و با پشت سر گذاشتن موانع طبيعی بسيار و مشكلات  موجود در آن به چين رسيد ودر ايالت (هون نان) و معبد شائولين اقامت كرد . اين فن (كاراته) از زمانی رواج يافت كه حكومت استبدادی در چين به منظور جلوگیری  از ورزيده شدن مخالفان و همچنين  تحت كنترل درآوردن مردم  استفاده از سلاح سرد را ممنوع كردند به همين دليل مردم بسوی آموزش هنر مبارزه بادست خالی روی آوردند . اين مسئله باعث رشد و شكوفايی ورزشی مثل کاراته شد . كه يكی ازاين سبك ها بنام كيوكوشين كای توسط سوسای ماسوتاتسو اویاما  پایه گذاری شد كيو كوشين كای ازسه لغت كيوكو به معنای بالاترین نهايت شين به معناي حقيقت روح و كای به معنی گروه وانجمن به وجودآمده است.اين سبك به گفته ماسو تاتسو  اوياما يك مبارزه واقعی از راه نزديك است در اين سبك برای كاستن مقاومت حريف تكنيكها بطور متوالی اجرا می شود و تاكيد زيادی روی تمرينات تنفسی واستقامت دارد .

۱- در ۲۷ جولای ۱۹۲۳ میلادی ماسوتاتسو اوياما از يك خانواده  نجيب زاده يا اشرافی امروزی به دنيا آمد  به دنيا آمدن اوهمزمان شد با اشغال نظامی كره  توسط  ژاپنی ها در جنگ جهانی اول .( جوانی که بعدها ماسوتاتسو اویاما  نام گرفت و سوسای انجمن جهانی کیوکوشین شد بدنیا آمد.)

۲- در سال  ۱۹۲۵ میلادی خانواده اش برای اينكه از اشغال نظامی ها درامان باشند سوسای اویاما دركودكی به منزل خواهرش در( منچویا Manchuia ) فرستاده شد. تا در مزرعه خواهرش زندگی كند. درآنجا بود كه يك كارگر  فصلی كه از چين می آمد زندگی اوراعوض كرد. اين كارگر به فنون رزمی آشنا بود و سوسای اويامای 9 ساله مجذوب او شد.اسم  اين كارگر ( لیLie ) بود كه ماسوتاتسو اوياما دراين مورد می گويد :  اولين معلم من خيلی سخت گير بود . او به من يك بذر داد تا در  زمين بكارم بعد وقتی كه آن بذرجوانه زد هر روز مرا مجبور می كرد تا روزی 100 مرتبه از روی آن بپرم .اين درخت روز به روز بزرگترمی شد و من يك روز متوجه شدم می توانم از ديوار پشتی خانه به سادگی بپرم . همزمان با جوانه زدن ورشد كردن آن درخت بذر هنرهای رزمی در درون ماسوتاتسو اوياما جوانه زد و رشد كرد آن قدر زياد كه آوازه نام او درجهان پيچيد .

۳- در سال  ۱۹۳۶ میلادی ماسوتاسو اویاما در 15 سالگی وارد مدرسه ابتدائی در سئول کره شد و در آنجا زیر نظر آقای( Yi) کمپوی  چینی را فرا گرفت.اوبعد از 2 سال تعليم و در حالی كه به سن نوجوانی رسيده بود وی تکنیک ۱۸دست را با مهارت کامل آموخت و در سال دوم معادل درجه شودان (دان 1 Shodan ) شد.

۴- در سال  1938 ميلادی ماسوتاتسو اوياما به دنبال برادرش كه در مدرسه نظامی ژاپنی ها درس می خواند به توكيو رفت . وارد مدرسه  هوائی( یاماناشی Yamanashi Air way ) در  ژاپن شد. اویاما زیر نظر ( گی چین فونا کوشی Gichin Funakoshi ) یکی از سه نفر پیشگامان کاراته ژاپن وهمچنین  آقای (سونی چو Sonei ChU) که او یک کره ای بود به  فراگیری کاراته پرداخت. سونی چودرروش (گوجو Go ju ) کاراته سرآمد عهد خود بود و این رشته را به ژاپن معرفی کرد .

۵- در سال  1940  ميلادی ماسوتاتسو  اویاما وارد دانشگاه (تاکوشوکو Takushoku ) شد. و دو سال در آنجا ماند وهر روز 2 ساعت زير نظر استاد بزرگ (گی چين فوناكوشی) تمرين می كرد آن زمان وی درجه نی دان(دان۲) را اخذ کرده بود.

۶- در سال ۱۹۴۵ ميلادی ماسوتاتسو اویاما در خلال سالهای جنگ او به تحصيل وتمرين كاراته پرداخت وبعد از جنگ جهانی دوم در يك موسسه تحقيقاتی مشغول به كار شد و انیسیتوی تحقیقات کاراته ( ایو Eiwa ) را در (سی نامی کو Sinami ku ) توکیو افتتاح کرد.

۷- در سال  ۱۹۴۶ ميلادی ماسوتاتسو اویاما وارد دانشکده تربیت بدنی دانشگاه (واس دا Waseda ) شد . او با دو نويسنده مشهور  ژاپنی به نامهای (اشی يوشی كاوا Eiji Yoshikawa. شيرواوزاكی Shiro ozaki ) آشنا شد برای تمرینات انفرادی به کوه (می نوبی) می رود کتاب ( یوشی کاوا ) را نیز به همراه خود به کوهستان می برد. وی از آن جهت که محل تمرینات ( موساشی ) همین کوهستان بوده است آنجا را انتخاب      می کند. در همين زمان او با مدرسی شوتوكان كار آشنا شد و زير نظر استاد ( فوناكوشی گیکو Funakoshi)  به تمرين پرداخت . و زير نظر اين استاد به( دان 4) كاراته دست پيدا كرد .

۸- در سال  ۱۹۴۷ ميلادی او  كه  نامش ( جويونگ ای) بود بعدها  تابعيت ژاپن را پذيرفت و نامش را به ماسوتاتسو  اویاما تغيير  داد  و در اولین مسابقات قهرمانی ژاپن که پس از اتمام جنگ در شهر ( کیوتو Kyoto ) برگزار شد شرکت کرد وقهرمان آن  دوره شد.

۹- درسال  1948 ميلادی ماسوتاتسو اویاما تصمیم می گیرد زندگی خود را وقف کاراته نماید  و تنهائی بمدت ۱۸ ماه در کوهستان منطقه ( چیبا  Chiba ) واقع  در (کیو سومی Kiyosumi ) به تمرین و تکمیل  روش کاراته می پردازد . البته همین مدت کافی بود تا ماسوتاتسو اویاما روش و فلسفه خود را به نام  مرگ با یک ضربه  که تعبیری است از جمله ( I chi gehi hissatsu ) به تکامل برساند .

۱۰- درسال  1950  ميلادی ماسو تاتسو اوياما نبرد با  یک گاو  وحشی در (چیبا) به جنگ پرداخت . روش او ضربه زدن به پیشانی گاو بود . در این مدت اوشاخ ۴۷ گاو وحشی را با تیغه دست ( شوتوShuto ) شکست که از آن میان ۴ گاو  درجا کشته شدند.

۱۱- در سال   1951  ميلادی ماسوتاتسو اویاما تعلیم کاراته به ارتش آمریکا را آغاز کرد . او همزمان به تعلیم کاراته در ( دوجوی سون Sone dojo ) در منطقه ( چیبا )  پرداخت در آن زمان وی (دان۵) جودو را نیز دریافت کرده بود.

۱۲- در سال 1952 ميلادی یک انجمن کاراته در  آمریکا ماسوتاتسو اویاما را دعوت کرد وی طی ۳۲ جلسه به  ۷ مبارزه ( که درمقابل بکسورها و کشتی کج کاران آمریکایی شرکت نمود ) بدون شکست به پیروزی نائل گردید و به نمایش کاراته در ایالتهای مختلف این کشور پرداخت.

۱۳- در سال 1953 ميلادی وقتی که مطالعات ماسوتاتسو اوياما به اتمام رسيد ماسوتاتسو اویاما به ( دان8) کاراته دست یافت و بار دیگر به آمریکا سفرکرد و در شهر( شیکاگو ) با یک گاو وحشی مبارزه کرد و با قطع کردن شاخهای گاو چهره محبوب ( شیکاکو ) و در قاره آمریکا نیز بسیار مشهور شد.

۱۴- در سال  1954  ميلادی ماسوتاتسو اویاما به ژاپن باز گشت تا در فیلم آموزشی در ( بوسوچیبا Boso Chiba ) شرکت کند . درهمین سال اولین دوجوی خود را در ( می جروتوکیو ) كه اسم اين مدرسه كاراته ( دوجو) بود و سبكش هم ابتدا ( دوجوي اوياما ) ناميده می شد افتتاح نمود. که معلمین این دوجو عبارتند از: ( میزوشیما و یاسودا ) بودند.

۱۵- در سال  1955ميلادی ماسو تاتسو  اویاما توسط  یک مروج  آمریکایی به آمریکا دعوت شد. او همچنین به  آمریکای جنوبی و اروپا سفر کرد و با افراد بسیاری مبارزه کرد . نمایش شکستن بطری نوشابه نزد مردم محبوبیت زیادی یافت .  در همان  سال ماسوتاتسو اویاما با یک گاو  وحشی در شیکاگو  مبارزه  کرد که مورد اعتراض کلوپ دوستداران حیوانات قرار گرفت .

۱۶- درسال ۱۹۵۶ ميلادی ماسوتاتسو اویاما سفرهای خود را به جنوب آسیا ( اوکیناوا) آغاز کرد. هدف  او  مطالعه روشهای مختلف مبارزه در این مناطق  بود. درهمان سال دوجوی  دیگری در پشت  دانشگاه ( ریکو) بنام  اویاما دوجو( Oyama dojo ) افتتاح نمود که معلمین آن عبارتند : از( میزوشیما . یاسودا . ایشی یاشی . مینای موتو) بودند. این دوجو آغاز کیوکوشین کای کان (مرکز کیوکوشین کای) بوده که در آن زمان ماسوتاتسو اویاما  گفت :  این واقعا شروع کیوکوشین است . شروع  کاراته که  با ۱۰۰۰  روز تمرین آغاز می شود و با  000/10(ده هزار) روز تمرین دریچه ای بسوی اسرار باز می کند .

17- در سال 1957 میلادی ماسوتاتسو اویاما به اروپا سفر می کند ودر مکزیک بایک گاو وحشی مبارزه می کند و به دلیل آسیبهای جدی بمدت6 ماه در بیمارستان بستری می شود.

18- در سال 1958میلادی اولین شاخه خارجی کیوکوشین توسط آقای ( بابی لو Bobby lowE)  افتتاح می گردد . (F.B.I) واشنگتن از ماسوتاتسو اویاما برای تعلیم و نمایش کاراته و مدرسه نظامی غرب هم او را برای تعلیم دعوت بعمل می آورند.

19- درسال  1959 ميلادی اولین دوره مسابقات (هاوائی) برگزار می گردد که درآن ماسوتاتسو  اویاما ضمن ارائه نمایش توجه زیادی به مسئله داوری می پردازد  و اولین مدرسه تابستانی در (چیبا) را افتتاح می کند .

20- درسال ۱۹۶۰  ميلادی ماسوتاتسو اویاما ۷۲  نمایندگی در ۱۶ کشور اعطاء می کند.

21- در سال  1961  ميلادی در اولین دوره مسابقات اوپن در آمریکای شمالی (Medisen Squre Gardens) ماسوتاتسو  اویاما به نقش سرداور توجه زیادی می نماید.

22- درسال  ۱۹۶۳ ميلادی هونبوی (باشگاه مادر) کیوکوشین کاراته در محله (ایکی بوکورو Ikebukuro ) ساخته می شود.

23- درسال ۱۹۶۴  ميلادی (ای ساتوE.Sato) اولین نخست وزیر و برنده جایزه نوبل بعنوان رئیس (کانی چوKaicho) کیوکوشین کای کان وماسوتاتسو  اویاما بعنوان مدیر (کانچوKancho) برگزیده می شود (I.K.o ) به ثبت می رسد و باشگاه مادر در توکیو بنام ( هونبو) افتتاح و سازمان بین المللی کاراته  تاسیس شد .

24- درسال ۱۹۶۵ ميلادی اولین تعلیمات زمستانی در( کوه می تسومینه Mount Mitsumine ) برگزارمی گردد . کتاب  این است کاراته  درهمان سال منتشر و به صورت انجیل کاراته درآمد که  ۰۰۰/۲۰  تصویر در آن به چاپ رسیده است .

25- درسال ۱۹۶۸ ميلادی کانچو ماسوتاتسو اویاما برای توسعه کیوکوشین به آمریکا ( هاوایی ). اروپا( انگلیس ) وکشور اردن سفر می کند و در همان سال (I.K.0 ) اروپا . خاور میانه. پاسفیک جنوبی افتتاح می گردد . ( لوک هالندرLoek HoIIander ) بعنوان رئیس هونبو ( باشگاه مادر) در اروپا انتخاب می شود. کانچو ماسو تاتسو اویاما تعلیمات خصوصی کیوکوشین را به پادشاه اردن آغاز می کند .

26- درسال ۱۹۶۹ ميلادی کانچو ماتسوتاتسو اویاما اولین مسابقات اوپن کیوکوشین وفول کنتاکت را در( توکیو Tokyo ) برنامه ریزی می نماید که ۴۸ نفر در این مسابقات شرکت کردند و نفرات اول تا سوم آقایان: ( یامازاکی . سوانو . هاساگاوا ) از شاگردان کانچو ماسوتاتسو اویاما بودند . در همان سال هونبو ( باشگاه مادر) در آسیای جنوب شرقی تاسیس شد و کتاب  کاراته پیشرفته Advanced Karate  به زبان ژاپنی منتشر گردید

27- در سال  1971 میلادی کتاب  Karate Baka Ichide   منتشر شد  . این کتاب که زندگی کانچوماسوتاتسو اویاما را درقالب کمدی  تشریح   می کند و به سرعت مقبولیت عمومی می یابد .

28- درسال  ۱۹۷۲ ميلادی  کتاب   روح  مبارزه (  SpintFightint ) به زبان  ژاپنی منتشر می شود و کانچو ماسوتاتسو اویاما (Kancho oyama ) (دان۹) را ازهمه شاخه ها دریافت می دارد. 

29- در سال ۱۹۷۷  ميلادی کانچو  ماسوتاتسو  اویاما در اولین دوره مسابقات اوپن فول کنتاکت استرالیا حضور پیدا کرد. در همان سال ماهنامه ژاپنی (( قویترین کاراته Strogest Karate ))  منتشرشد.

30- در سال  1981 میلادی (H.R.H ) شاهزاده فیضل  از عربستان صعودی برای دیدار خصوصی با کانچو ماسوتاتسو اویاما به هونبو( باشگاه مادر) می رود.

31- درسال۱۹۸۲ ميلادی برگزاری سمینار در دانشگاه ( کیوتو) توسط کانچو ماسوتاتسو اویاما انجام شد.

32- درسال ۱۹۸۳ ميلادی برگزاری جشن بیستمین سال تاسیس کیوکوشین باحضور ۳۰۰۰ (سه هزار) نفر توسط  کانچو ماسوتاتسو اویاما انجام شد.

33- در سال 1984میلادی شاهزاده کرون ( Crown ) از نپال جهت دیدار نمایش و ملاقات کانچو ماسوتاتسو اویاما به ژاپن سفر کرد .

34- درسال  ۱۹۹۴ ميلادی با مرگ کانچو ماسوتاتسو اویاما اتحادیه کیوکوشین کاراته نیز مرد و بسیاری از آرزوهای بزرگ این سبک تحقق نیافت . بعد از مرگ ماسوتاتسو اوياما افراد زيادی مدعی رهبری سازمان شدند ماسوتاتسو اوياما شاگردان زيادی را تربيت كرده است كه همگی در حال حاضر از استادان برجسته هنرهای رزمی و كيوكوشين به شمار می آيند . ماسوتاتسو اوياما قبل از مرگش سازمان جهانی كيوكوشين كای را درتوكيو افتتاح كرد . سازماني كه در120(یکصد و بیست هزار) كشور جهان نمايندگی هايی دارد و بيش از 10( ده ) ميليون نفر برای آموزش اين سبك در جهان ثبت نام كرده است. ماسو تاسو اوياما ( 26/ AprI/1994میلادی ) براثر سرطان ريه از دنيا رفت. سرطان ريه اواز موارد عجيب اين بيماری در دنيا بود چون او هيچ گونه اعتيادی به دخانيات نداشت.

 

* افراد کوچک با فکرهای کوچک کیوکوشین را ازهم گسیختند.*

 

* تاریخ کاراته دیگر مردی همانند وی نخواهد دید.*

 

 


 

 

کانچو هاتسو رویاما 

 


 کانچو هاتسو روياما در سال ۱۹۴۸ درسايتاما واقع درشمال توکيو متولد شد. وی که تحت تأثير محبوبيت روز افزون رزمی کاراته و کشتی گيران معروف در سراسر ژاپن قرار گرفته بود درسن ۱۵ سالگی به ايکبوکورو سفر کرد و به عضويت باشگاه افسانه ای ماس اوياما پيوست . جايی که کيوکوشين کاراته متولد شد. روياما در اين باشگاه که زادگاه کيوکوشين ماس اوياما بود تعليم يافت و يکی از معدود شاگردان سوسای بود که تقريبا از آغاز شکل گيری سازمان اوياما تا زمان مرگ وی در سال ۱۹۹۴ با مرحوم سوسای ارتباط تنگاتنگی داشت و رابطه خود را با وی حفظ کرد.

روياما در سن۲۵ سالگی قهرمان پنجمين دوره مسابقات سراسری کيوکوشين ژاپن شد وبعدها چارلز مارتين آمريکايی را که حدود سي سانتيمتر از وی بلندتر بود در اولين دوره مسابقات کاراته آزاد جهان ( بزرگان کاراته) در سال ۱۹۷۵ شکست داد. البته اين قهرمان دست پرورده ماس اوياما در همين دوره مسابقات آزاد در مبارزه نهايی نتوانست به مقام نخست برسد و با قضاوت داوران مسابقه مجبور شد به مقام دوم بسنده کند ومقام اول را به کاتسوکای ساتو واگذار کند .

روز بعد از اين دوره مسابقات تعدادی از مبارزين براي مداوای صدمات وارده در طول رقابت ها به بيمارستان رفتند و اين در حالی بود که روياما به تمرينات معمول خود پرداخت.

تمام کسانی که امروزه کيوکوشين کاراته را مي شناسند ،‌ مي دانند که اين سبک با «گدان» های قدرتمند شناخته شده است اما خيلی ها نمی دانند اين روياما بود که اين تکنيک را تا اين حد مشهور کرد. در واقع  تمام  مردم  ژاپن شهرت «گدان» را به خاطر روياما می دانند چرا که شاهد مبارزه  وی و  چارلز مارتين  در اولين دوره رقابت های جهاني کاراته بودند و ديدند که روياما چگونه حريف خود را با گدان های قوی و  پی درپی به زانو درآورد .

در دهه پس از مرگ ماسوتاتسو اوياما ، سازمان بين المللي کيوکوشين کاي کان کاراته با دوازده ميليون عضو که وي بنيانگذار آن بود چندين بار به سازمان هاي کوچکتري تقسيم شده است. در سال 2002 هاتسو روياما ،‌يکي از اولين شاگردان سوساي اوياما به همراه بسياري از دوستان و طرفدارانش از بزرگترين گروه طرفداران سوساي در آن زمان ، يعني کيوکوشين کاي کان ،‌جدا شده و تشکيلات جديدي به نام کيوکوشين کان را بنيانگذاري نمودند.

هاتسو روياما حدود يک دهه سعي داشت از رهبر جوان کيوکوشين کاي کان (شوکي ماتسويي) که پانزده سال کمتر از وي سابقه فعاليت داشت حمايت کند اما در نهايت مجبور شد اين حقيقت را بپذيرد که اين تشکيلات آنطور که ماس اوياما پس از مرگش مي خواسته هدايت نشده است. ماس اوياما ، قهرمان افسانه اي کاراته بارها گفته بودکه مهمترين عنصر کيوکوشين کاراته رفتار صحيح ، نزاکت ،‌اوس و حسن نيت در کنار روحيه جنگجويي است.

در زمان حيات ماس اوياما هيچ شکي در اذهان و دل هاي مردم ژاپن وجود نداشت که کيوکوشين قدرتمندترين سبک کاراته در جهان است.

روياما و ديگران مي دانستند دليل اين امر آن است که سوساي اوياما بر اجراي واقعي تکنيک هاي کاراته تأکيد مي ورزيد. ماس اوياما يک سبک فول کنتاکت را در رقابت ها پايه گذاري کرد تا روح واقعي کاراته را به همه بشناساند اما موفق نشد کاملاً اين کار را انجام دهد.

رقابت‌هاي به سبک کيوکوشين براي تقويت روحيه «پيروزي به هر قيمت» محل مناسبي است اما بهاي اين پيروزي هنوز از نبرد واقعي مرگ و زندگي براي دفاع از خود فاصله دارد. براي مثال جهت محبوب‌کردن سبک ماس اوياما ، ضربات مشت به سر از رقابت‌هاي کيوکوشين حذف شدند. دليل اين که مبارزين کيوکوشين که توسط ماس اوياما تعليم مي ديدند قويترين مبارزين بودند. اين بود که آنها براي دفاع شخصي در شرايط واقعي آموزش مي ديدند و سپس آموخته هاي خود را درمحيطي کم خطرتر يعني ميدان مسابقات به نمايش مي گذاشتند. اما تا سال 2002 شيهان روياما و ديگران دريافته بودند تاکيد سوساي بر واقعي بودن آموخته هاي هنرجويان را فراموش شده و تنها به برگزاري مسابقات معطوف شده است.

در نتيجه ؛ هاتسو روياما و ديگر مربيان ارشد و عاقل‌تر کيوکوشين کاراته مانند شيهان تسويوشي هيروشيگه (که رکورد تعليم بيشترين قهرمانان جهان در مقايسه با ديگر مربيان را داراست) متوجه شدند که تحت مديريت فعلي کيوکوشين ، اين سبک در حال از دست دادن قدرت خود است. با گذشت ده سال از مرگ سوساي اوياما و افول کيوکوشين ، اين سبک ديگر قدرتمندترين سبک کاراته نبود.

بدين ترتيبت شي هان روياما و شيهان هيروشيگه و بسياري ديگر از طرفداران آنها از بزرگترين تشکيلات باقي مانده ازماس اوياما يعني کيوکوشين کاي کان جدا شده وکيوکوشين کان را با هدف بازگردانيدن کيوکوشين کاراته به همان سطح بالاي خود در دوران ماس اوياما تأسيس کردند. آنها با اين هدف سازمان جديد را تاسيس نمودند که تاکيد همچنان برآنچه که سوساي بر آن تاکيد مي ورزيد يعني روحيه دوستي ، اوس و حسن نيت باقي مانده واز طرف ديگر آنچه که مدنظر سوساي اوياما بود يعني به کارگيري آموزه‌هاي کاراته در شرايط واقعي و دوري جستن از انگيزه هاي مالي از برگزاري مسابقات محقق شود.

يکي از گام‌هاي نخستين هاتسوروياما در بدو تشکيل کيوکوشين کان ، بنيانگذاري مجدد بنياد کيوکوشين شوگاکوکاي ماس اوياما بود که در وصيت وي نيز ذکر شده بود. ماس اوياما اين بنياد غيرانتفاعي را سال‌ها پيش در ژاپن تأسيس نمود تا جسم ، ذهن و روح جوانان ژاپني را تقويت کرده و در عين حال آرمان‌هايي که در جهت ايجاد صلح جهاني موثر بودند را به پيش ببرد. در واقع هدف از تأسيس اين سازمان غيرانتفاعي و مورد تأييد دولت ژاپن اين بود که نگذارد پول وماديات حقيقت غائي وآرمان‌هاي والاي طريق کيوکوشين را خدشه‌دار کند. ماس اوياما هنگام مرگش وصيت کرد که پيروانش بايد بنياد وي را دوباره پايه ريزي کنند و عدم انجام اين کار دليل ديگري بود که روياما و ديگران تصميم به جداشدن از تشکيلات وپيروي از طريقي که اوياما مي‌خواست گرفتند. اعضاي هيئت مديره بنياد کيوکوشين شوگاکوکاي که همگي از مشاوران مورد اعتماد ماس اوياما در زمان حياتش هستند از کيوکوشين کان روياما حمايت مي کنند.

پس از شكل گيري و تاسيس كيوكوشين كان هر ساله مسابقات كاتا و كوميته در همه كشور هاي عضو اين سازمان برگزار و نفرات برتر خود رابه مسابقات جهاني اين سبك اعزام مي دارند . و لازم به ذكر است كه اتحاديه كيوكوشين KWU در سال2013 در جهان شكل گرفت.

 سبك كيوكوشين كان در ايران نيز براي حضور در اين رقابت ها تيم خود را كه متشكل از يك تيم قوي و قدرتمند بود به اين دوره ازرقابت ها در کشور بلغارستان اعزام نمود.  كسب عنوان برنز وزن آزاد  اين دوره از مسابقات توسط سن سی امیر حسین دانشفر که مایه مباهات و افتخارات می باشد،نتیجه این دوره از رقابت ها بود.

 


 

 

کیوشی شیهان داوود دانشفر

 

 

کیو شی شیهان داوود دانشفر نماینده سازمان جهانی رئیس سبک کیوکوشین کان کاراته ایران و خاورمیانه کمربند سیاه (دان۶) متولد  ۲۴ آذرماه ۱۳۴۴ درشیمران تهران بدنیا آمد.کیوکوشین کای  کان کاراته رادرسال  ۱۳۵۸ نزد استاد علی اکبر جمالی آغاز نمود و درسال ۱۳۶۴ موفق به کسب کمربند سیاه(دان ۱)ازفدراسیون کاراته ایران شد.

۱- ایشان ازسال ۱۳۶۴ لغایت ۱۳۷۷ به مدت ۱۳سال عضو تیم ملی کیوکوشین کای کان کاراته بوده و  ۲۹ عنوان قهرمانی کشوری ،نیروهای مسلح ، بین المللی ، آسیایی ، اروپایی در کارنامه درخشان فعالیت ایشان در مدت عضویت در تیم ملی به چشم  می خورد .

۲- ۱۰ بار بطور مداوم ازسال ۱۳۶۷ لغایت ۱۳۷۷ قهرمان  کشور  شدند.

۳- درسال ۱۳۶۹در اولین دوره مسابقات بین المللی تهران به کسب ۲مدال طلا در وزن  ۷۸+  کیلوگرم و وزن آزاد گردید .

۴- در سال ۱۳۷۰ به همراه  آقایان مجید حنایی وحسین حسین زاده عضو تیم اعزامی به مسابقات جهانی ژاپن شد.

۵-  درسال ۱۳۷۱در مسابقات اروپایی کشور  اوکراین موفق به مدال برنز شد . (اولین مدال کسب شده در وزن آزاد برای ایران توسط ایشان بدست آمد) .

۶-  در سال ۱۳۷۲ تنها شرکت کننده از ایران در مسابقات سراسری ژاپن با دعوت سوسای اویاما در مسابقات شرکت نمود .

۷-  در سال ۱۳۷۲مسابقات آسیایی  تهران که مرحوم سوسای اویاما نیز حضور داشتند موفق به کسب مدال نقره(مقام دوم)شد .

۸- در سال  ۱۳۷۴ در مسابقات بین المللی ایران که در چالوس برگزار شد مدال برنز (مقام سوم) این دوره از مسابقات را در وزن آزاد به خود اختصاص داد .

۹-  در سال ۱۳۷۷ در مسابقات آسیایی کشور گرجستان موفق به کسب مدال نقره (مقام دوم)این مسابقات شد.در این مسابقات مهم شیهان داوود دانشفر یکی ازقهرمانان با تکنیک  و نامی جهان بنام  قربانف  روس را شکست  داد وبه دلیل آسیب دیدگی نتوانست در فینال مسابقات شرکت کند و سرانجام مقام دوم  را کسب  کرد.

۱۰-  درسال ۱۳۷۷ شیهان داوود دانشفر با مسابقات قهرمانی خداحافظی نموده و هدایت تیم ملی کیوکوشین کای کان کاراته جمهوری اسلامی ایران رابه عنوان سرمربی بمدت ۴ سال بعهده گرفت که حاصل آن قهرمانی تیم ملی ایران در مسابقات برون مرزی وبین المللی ایران ، کویت ،روسیه و کشور آذربایجان بود.

۱۱-  درسال ۱۹۹۹ بعنوان سر مربی تیم در مسابقات جهانی زاپن شرکت داشتند و این تیم بهترین نتیجه تاریخ مسابقات جهانی را بدست آورد.

۱۲-  در سال ۱۳۷۹نماینده سازمان جهانی کیو کوشین کای کان ژاپن در کشورمان شد.

۱۳-  در سال ۱۳۸۱ پس از تشکیل سازمان جهانی کیوکوشین کان توسط کانچو رویاما که از قهرمانان و نوابغ کاراته جهان میباشد جزء اولین نمایندگان کیوکوشین کای کان بودندکه به سازمان کانچو رویاما پیوستند .

۱۴-  ایشان درسال  ۲۰۰۵ (در سن ۳۹ سالگی) موفق به دریافت کمربندسیاه (دان۶) ازسازمان جهانی کیوکوشین کان توسط کانچو رویاما و همچنین فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران شدند .

۱۵-  حضور در کمپ میتسومینه ژاپن سال۱۳۸۳ (در  اواخر سال ۲۰۰۵ در کمپ جهانی فوکوشیما درکشورژاپن شرکت نمودکه در پایان این کمپ در آزمون ارتقاء درجه که توسط کانچو رویاما رئیس سازمان جهانی برگزار گردید موفق به کسب عنوان کیوشی شیهان گردید و مدرک جهانی کیوشی شیهان برای ایشان صادر گردید.) مدرسین این کمپ عبارت ازکانچو هاتسو رویاما. فوکوکانچوهیروشیگه. شیهان اوکازاکی. شیهان کراماتو واستاد چینی بنام سان لی بودند.

۱۶- در سال ۱۳۸۵ کیوشی شيهان داود دانشفر رئيس از سوی فدراسيون كاراته جمهوریاسلامی ايران به عنوان سرمربی تيم ملی سبك های آزاد كاراته انتخاب شدند.

 

نتايج اين مسابقات:

تيم ملی جمهوری اسلامی ايران ( مقام اول)

تيم ژاپن ( مقام دوم)

تيم كره جنوبی ( مقام سوم)

تيم اوكراين ( مقام چهارم)

تيم ايالات متحده آمريكا (مقام پنجم) 

كسب اين مقام در كشورمان بازتاب وسيعی داشت.

 


 

 

سن سی سید امین صالح کوتاه 

 

 

سن سی سید امین صالح کوتاه در سال 1353 در استان لرستان - شهرستان الیگودرز متولد شد  که در سال 1368 بعد از آشنایی با  سبک کیوکوشین کای کان  کاراته   زیر نظر استاد سیف الله کریمی  که از چهره های برجسته کاراته در ایران می باشد ، فعاليت خود را آغاز نمود و با جدیت تمام در این رشته به فعالیت خود ادامه داد و با حضور مستمر خود در تمامی رقابت ها در سطح استان به عناوین قهرمانی دست یافت و توانست با حضور در چند دوره از مسابقات قهرمانی کشور در سال1372 بعد از راهیابی در مسابقات نیروهای مسلح به عنوان سوم این دوره از رقابت ها دست یابد.

وی همچنین در سال 1374 جهت بسط و گسترش در این رشته زیبا به فعالیت مربی گری ادامه داد و در سال 1375 به دلیل شرایط شغلی به شهرستان کرج مهاجرت نمود و این امر باعث شروع تازه ای جهت فعالیت  و کسب تجربه بیشتر نزد اساتیدی چون سن سی خانی و شیهان رضایی درآن شهرستان گردید..

در سال 1385 بعد از بازگشت به شهرستان الیگودرز اقدام به دایر نمودن باشگاه نیروی مقاومت بسیج نمود.

در سال1386 با دریافت کمربند سیاه دان 3 از سبک کیوکوشین کان کاراته شیوه فعالیت های ورزشی را بصورت نوین و هدف دار و رسمی ارائه نمود که آشنایی و رابطه نزدیک سن سی صالح کوتاه با کیوشی شیهان داوود دانشفر تحول قابل ملاحظه ای در رشته کاراته و سبک کیوکوشین کان کاراته شهرستان الیگودرز را ایجاد نمود .

وما بر خود ميباليم از اينكه حمايت ها و همياري اساتيد و بزرگاني با سوابق درخشان ورزشي در سطح دنيا ،ما را درطريق نمودن اين راه دشوار همواره همراهي كرده اند كه مي توان از جناب كيوشي شيهان داوود دانشفر بنيان گذار سبك كيوكوشين كان كاراته در ايران و خاورميانه ياد كرد .

شيهان داوود دانشفر كه خود از زحمتكشان و قهرمانان كاراته در سطح خاورميانه و جهان مي باشد ، با كوله باري از تجربه و افتخار ، به اين شهرستان اعتماد نموده وافتخار شاگردي به اين حقير و مربيان زحمتكش ديگري در اين مرز و بوم عطا نموده است. 

وي با فعال نمودن اين سبك توانسته افتخارات وبرگ هاي زرين ديگري جهت اعتلاي ميهن عزيزمان ايران بيفزايد كه جا دارد خالصانه ترين و بهترين درود ها به محضر ايشان تقديم نماييم .  (اوس)

باشگاه فرهنگي ورزشي كيوكوشين كان كاراته شهرستان اليگودرز سعي دارد با ايجاد وحدت ، همبستگي و دوستي ميان هنرجويان و دلسوزان تعامل و رابطه نزديكي با نهادها،سازمان ها و ارگان هاي دولتي،جهت بسط و گسترش هنر كاراته و خدمت رساني به جوانان ايران زمين ايجاد نمايد و ان شاء الله بتوانيم گام مؤثري در اين مسير دشوار برداريم.

   

تهيه وتنظيم : كيوكوشين كان كاراته شهرستان اليگودرز

 

برچسب ها : کیوکوشین لرستان - کاراته لرستان - کیوکوشین کان کاراته لرستان - کیوکوشین - کاراته - کیوکوشین کان

 

 

اخبار

Written on 14/06/1395, 17:57 by saleh
2016-09-04-17-57-27به گزارش روابط عمومی هیئت کاراته استان لرستان، سبک کیوکوشین کان کاراته در نظر دارد 17و18شهریور ماه مسابقات قهرمانی کشوری بانوان به میزبانی استان لرستان ...
Written on 31/06/1394, 06:59 by saleh
19نوزدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور (انتخابی تیم ملی) در رده سنی خردسالان ، نونهالان ، نوجوانان ، جوانان ، بزرگسالان و پیشکسوتان طی دو روز ( 28 ساعت ) با...
Written on 11/06/1394, 16:25 by saleh
2015-09-02-16-25-09   مراسم افتتاحیه خانه کاراته الیگودرز با لطف خداوند وهمکاری اداره ورزش این شهرستان بعد از گذشت سه سال با حضور دکتر توکلی نماینده محترم مردم در مجلس و...
Written on 21/12/1393, 08:20 by saleh
121369  مسابقات قهرمان قهرمانان کیوکوشین کان کاراته کشوردر روز جمعه یکم اسفندماه 93 در سالن ورزشگاه 1200 نفری شهر پاکدشت با حضور منتخبین از 15 استان کشور...
Written on 12/12/1393, 12:49 by saleh
241193مسابقات قهرمانی کیوکوشین کاراته جام وحدت یادبود زنده یاد مهندس میلاد توکلی در شهرستان الیگودرز در روز جمعه24بهمن ماه1393در مجموعه ورزشی ملی با حضور تیم...

تمامی حقوق سايت متعلق به كيوكوشين كان كاراته لرستان - شهرستان اليگودرز مي باشد